Ультрамислення

Ультрамислення

Професійний ультрамарафонец Тревіс Мейсі, в книзі “Ультрамислення”, відверто розповідає, які принципи дозволяють витримувати надмірні навантаження і як їх можна застосувати не тільки в спорті, але і в житті.

Тревіс пройшов більше сотні надскладних випробувань на витривалість і виграв неймовірний Leadman – серію довгих бігових і велосипедних гонок, що проходить на великій висоті і закінчуються 100 милями на велосипеді і трейловим ультрамарафоном на ту ж дистанцію. Він зміг досягти цього без видатної вродженої сили, швидкості або гнучкості, без допінгу і будь-яких технологій.

“На тренуванні перед кожним забігом я приймаю тверде рішення дійти до фінішу. Я просто виключаю для себе інші варіанти. Якщо ви щиро, всім серцем зробите такий вибір – в гонках, в кар’єрі або в житті, – ви теж досягнете поставлених цілей”

Тревіс Мейсі

 

Так в чому ж його секрет? В “ультрамисленні”, 8 настановах і принципах, які можна застосовувати і в спорті, і в житті – таких, наприклад, як “Це все гарна психологічна підготовка”, “Коли у вас немає вибору, все можливо” і “Ніколи не здавайтеся – крім тих випадків, коли повинні це зробити”.

“Страх не тільки не дає людям робити те, що вони хочуть, але і змушує їх продовжувати робити те, чого вони робити не хочуть”

Тревіс Мейсі

 

Секрети-настанови від Тревіса Мейсі:

Настанова №1. “Це гарний психологічний тренінг”. Іншими словами, важлива переоцінка ситуації, яка допомагає по-іншому поглянути на життєві складності. Спробуйте ставитися до складної ситуації не як до ще однієї прикрої мінливості долі, а як до виклику, подолавши який, ви неодмінно збагатитесь: фізично, психологічно, морально. “Самоконтроль можна розвивати і тренувати так само, як тренувати м’язи”, – підкреслює автор.

Настанова №2. Знайдіть собі приклад для наслідування.

Настанова №3. Знайдіть свою “моркву”. “Використовуйте чинники зовнішньої мотивації – гроші, утилітарні цінності, славу і захоплення, – особливо в тих випадках, коли починаєте втрачати самоконтроль. Внутрішня мотивація – робити щось тому, що подобається це робити, – також важлива і навіть необхідна в тих випадках, коли ви ставите перед собою великі цілі. Але при виконанні дуже складних завдань все-таки добре мати в запасі кілька дієвих “зовнішніх” морквин”. При цьому вкрай важливо у потрібний момент часу перемикатися з внутрішньої мотивації на зовнішню і навпаки.

“На щастя, один з найефективніших способів тримати страх під контролем – це та сама стратегія, що я рекомендую своїм учням: розкладіть велику і складну проблему на окремі завдання, так само як я вчинив на серії надмарафонських гонок Leadman”

Тревіс Мейсі

 

Настанова №4. Використовуйте своє его – поки не настане час засунути його подалі.

Настанова №5. Контролюйте свої думки: що й навіщо. Розглядайте свої цілі в аспекті ЩО, коли стикаєтесь з чимось особливо складним та  незнайомим».

Настанова №6. “Правило 4.30 ранку”: якщо заздалегідь приймаєш тверде рішення, то, коли приходить час діяти, вже не відволікаєшся на думки про те, хочеться тобі це робити чи ні. “Коли в 4:30 ранку дзвонить будильник, ти повинен встати і взятися за справу, навіть якщо – і особливо якщо – більше всього на світі хочеться повернутися на інший бік і поспати ще. Але не варто сприймати це правило буквально; підйом о 4:30 ранку – лише приклад того, якою твердою волею потрібно володіти, щоб досягти успіху. Сенс в тому, що ви заздалегідь берете якесь зобов’язання і тим самим відмовляєтеся від подальшої можливості вибору з даного питання”.

“Труднощі – невід’ємна частина нашого життя. Якщо розглядати їх як позитивні і навіть необхідні засади психологічної підготовки, можна поступово, камінь за каменем, вибудувати бастіон внутрішньої міцності, який дозволить дійти до переможного кінця в усьому, на що ви по-справжньому налаштовані”

Тревіс Мейсі

 

Настанова №7. Негативні історії, позитивні історії: все залежить від того, що ви собі розповідаєте. Це про те, що внутрішній діалог, постійно звучить в наших головах. Потрібно контролювати і направляти думки в потрібне русло, замінюючи негативні історії на позитивні. Загалом, установка ще раз говорить нам про важливість позитивного мислення.

Настанова №8. Ніколи не здавайтеся … крім тих випадків, коли правильніше відступити. Завжди важливо пам’ятати про цю тонку грань, адже часом мова йде про життя і смерть.

“Знання, що ми можемо досягти більшого завдяки власним зусиллям, допомагає краще справлятися з невдачами і поразками, дозволяє нам розглядати їх не як «даність», а як сходинки драбини зростання, драбини, яка веде нас в кінцевому рахунку до майстерності або принаймні до вдосконалення”

Тревіс Мейсі

 

Ці принципи допомогли автору пройти важкі гонки в дуже віддалених місцях і в дуже складних обставинах – на змаганнях серії Leadville Race Series і в пробігах через штат Юта, на каякінгу в Швеції і на забігах у Французьких Альпах. Він завжди доходив до кінця. І неважливо, бігаєте ви чи ні, займаєтеся ви спортом або ставите високі цілі в бізнесі – застосовуючи принципи «ультрамислення», ви зможете виконати поставлені завдання і дійти до фінішу, впоравшись з труднощами.

 

Кому буде цікава книга

Тим, хто хоче отримати дієвий механізм прокачки своїх вольових навичок! Підприємцям або студентам “Ультрамислення” допоможе нітрохи не менше ніж любителям спорту. Тим, кому цікаві методи і прийоми, якими користуються люди, що витримують важкі навантаження на ультрамарафоні. Тим, хто хотів би спробувати себе в надмарафонському бігу.

“Почуття перемоги, підйому на вершину або досягнення будь-якої поставленої мети перекриває ті обставини, які потрібно долати по дорозі”

Тревіс Мейсі

 

Ультрамислення. Психологія наднавантажень
Трэвіс Мейсі, Джон Хенк